top of page

hakkımızda

bir kahve molası ya da yemek arası, belki de kuş sesleri eşliğinde uyanacağın evin...
Limis Otel
Restoran & Kafe

 

Limis Otel, Gökçeada'mızın Uğurlu Köyü'ndedir. Uğurlu Köyü aynı zamanda ülkemizin batısındaki son nokta olarak bilinen İncir Burnu'na ev sahipliği yapmaktadır. Limis; Latince "sınır, uç" anlamına gelmektedir. Böylece adanın bir sınırından diğer sınırına olan yolculuğun son noktasında Limis Otel'i göreceksiniz.

Limis yerleşkesinde Otel, Restoran ve yöresel organik ürünlerinde satışı yapılan bir Kafe dükkan bulunmaktadır. Kervansaray kültürünün bir yansıması olan Limis; konaklama, yeme-içme ve yöresel ürünlerin alışverişini yapabileceğiniz bir işletmedir.

Limis Otel, 3 oda tipiyle hizmet vermektedir; Standart, Konfor ve Suite. Tüm odalarımızda mini buzdolabı, saç kurutma makinası, kilitli kasa, buklet malzemeleri bulunmaktadır. Odalarımızın çoğunluğu geniş açılı deniz manzarası izlenebilir eşsiz bir konuma sahiptir. Standart ve Konfor odalarımız 2 kişiliktir. Suite odalarımız 3 kişilik konaklamaya elverişlidir. Bebekli ailelerimiz için park yatağımız mevcuttur.

Gün ışığından daha fazla faydalanabileceğiniz sahillere yakınlığımız misafirlerimiz için önemli bir tercih sebebidir. Gizli liman, Uğurlu sahil, Laz koyu ve diğer birçok koya dakikalar içinde ulaşabilirsiniz.

 

Konuklarımızın "ne yiyelim?" telaşına düşmesini istemiyoruz!
Sizin için yaz döneminde, her gün farklı yemek yenilebilecek kadar çeşitli bir menü hazırladık Limis Restoran'da. Çorbalar, sulu Yemekler, Zeytinyağlılar, Makarnalar, Salatalar, Et çeşitleri... hatta Çocuk Menüleri!
Limis Teras 360°'ta muhteşem bir manzara eşliğinde, "
sadece rezervasyonla" kurulan sofralarımızda kalabalık yemekli toplantılara ev sahipliği yapıyoruz. Terasımızdaki bu hizmetimiz için mutlaka telefonda bilgi almanızı öneririz.
 

Denizden gelindi, yemekler yenildi şimdi yorgunluğumuzu atmak için şöyle bol köpüklü bir Türk kahvesi iyi gider.. Beraberinde ev yapımı günün tatlılarından ya da %100 adamızın keçilerinden sağılan sütlerle yapılan bir dondurmaya ne dersiniz?

Demli bir çay, ince belli hem de ya da Ada Çayı, Papatya, Ihlamur, Yeşil Çay...limonlar bizden!

Çayınızı, kahvenizi içerken dükkandan süzülen mis gibi kokular, hafif müzik ve dost muhabbetleri...

Sevdiklerinize adadan bir hatıra götürmeyi unutmayın!

Tatili kolaylaştıran hizmetler

Wi-Fi 

 Restoran

Kafe

Organik Market

Ada Rehberi

Sahile Yakınlık

Şezlong Loca 

Covid-19 Önlemleri

bottom of page